Zakup ubranek dla niemowląt przed porodem

zakup ubranek

Nie trzeba robić zbyt wielu badań, by stwierdzić że większość kobiet, które są w ciąży zaczyna myśleć o kupnie ubranek niemowlęcych jeszcze długo przed porodem. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to czynność, która niewątpliwie wprawia w wielką radość większość przyszłych mam. Na pewno będą tacy, którzy są przesądni i pierwsze ciuszki, mebelki kupują dopiero po porodzie i oczywiście jest to ich wybór. My jednak przesądni nie jesteśmy i uważamy, że warto zaopatrzyć się w kilka ciuszków jeszcze przed pojawieniem się bobasa na świecie. I nie chodzi tylko o wyprawkę z wyłącznie najpotrzebniejszymi rzeczami. Czasem warto dać się ponieść emocjom i kupić coś maluszkowi, by sprawić sobie wielką radość. Poniżej znajdziesz kilka rad na co warto zwrócić uwagę oraz jak nie kupić zbyt dużej ilości ubranek.

Przed wszystkim rozmiary, wcale nie jest tak że na początku warto kupować jedynie rozmiar 62. Bardzo możliwe, że zostaniesz obdarowana kilkoma takimi ciuszkami przez rodzinę i znajomych tuż po porodzie. Może się okazać że ciuszków w rozmiarze 62 będziesz miała na tyle dużo, że nie zdążysz nawet wszystkich noworodkowi założyć. Czasem warto pomyśleć o kupnie większych ubranek, np. 68 lub 74. Zwłaszcza, że jak Twój bobas osiągnie już taki rozmiar w pierwszych miesiącach życia, okaże się że masz mało czasu na robienie zakupów, nawet przez internet.

Najczęściej kupowanymi ubrankami przez młode mamy są bodziaki. Są one najbardziej praktyczne, często się brudzą i z tego powodu młodzi rodzice potrzebują ich najwięcej. Ale oprócz body przyda się również pajacyk niemowlęcy. Najczęściej pajace służą jako piżama, a jak wiadomo mała dzidzia w nocy też je i jest przebierana, więc tych również potrzebujemy kilka na zmianę. Jednak prawdziwą radość sprawiają sweterki, bluzy, oraz sukienki dla dziewczynek. W tych typach ciuszków warto zachować umiar, zastanowić się w jakiej porze roku będzie poród. Jeśli na wiosnę lub latem, prawdopodobnie będziesz potrzebowała mniej sweterków niż gdybyś rodziła na zimę.

Na pewno nie przesadzisz jeśli kupisz po dwie lub trzy sztuki sweterków lub bluz, oraz sukienek. Jeśli podoba Ci się wiele ubranek, kupuj je w różnych rozmiarach, wtedy będziesz miała pewność że się nie zmarnują. Warto też się zaopatrzyć w kilka par spodni. To mogą być spodenki dresowe lub legginsy, ale możesz także zainwestować w parę dżinsów. Na pewno Twój maluszek będzie miał sporo okazji by włożyć na siebie bardziej eleganckie wdzianko.

Jak widzisz powodów by kupić kilka ubranek jeszcze przed porodem jest sporo, pamiętaj by robić to z umiarem, dzięki temu to będą mądrze wydane pieniądze. Przy okazji zaspokoisz swoje wielkie pragnienie zakupów, zadowolisz siebie, przez co szczęśliwszy będzie również bobas w Twoim brzuszku.