Zabawy z noworodkiem do 3 miesiąca życia

baby

Zastanawialiście się kiedyś czy z niemowlakiem można się w coś bawić? Oczywiście że tak. Pierwsze trzy miesiąca życia to okres w którym niemowlak poznaje cały świat, warto mu w tym pomóc, a nawet umilić mu ten proces.

Oprócz zabaw warto pamiętać o pewnych nawykach, które możecie w sobie wyrobić pomagając w ten sposób maluszkowi. Jeśli bierzecie go ręce, noście go wysoko i tak żeby widział całe otoczenie, dzięki temu łatwiej będzie noworodkowi dostrzegać świat.

Oczywiście zabawy z dzieckiem do trzeciego miesiąca życia muszą być proste i należy je wykonywać powoli, spokojnie i delikatnie. Ogromne znaczenie ma dotykanie jego rączek, a także by za pomocą jego dłoni dotykać różnych przedmiotów i powierzchni. Złapcie zatem rączki maluszka i dotykajcie po swoim nosie, ustach, oczach, oczywiście za każdym razem powtarzając czego dotyka. Możecie mu podawać do rączki różne zabawki, plastikowe lub pluszowe, kolorowe i o różnych kształtach, to również pozwoli niemowlęciu szybciej poznać świat i będzie dla niego bardzo ciekawe.

Podczas codziennych czynności, jak np. karmienie, przewijanie czy ubieranie, mówcie do niego jak najwięcej. Małe dzieci uwielbiają głos swoich rodziców. Ważne by dziecku pokazywać jak najwięcej zabawek grających lub piszczących, oczywiście ważny by były to dźwięki w miarę ciche i przyjemne dla ucha. Można również próbować je dawać do rączki, i pilnować żeby się nie uderzyło.

W pierwszych trzech miesiącach życia niektóre niemowlaki potrafią być już bardzo ruchliwe, wspierajcie więc go w tym, a jego rozwój będzie jeszcze szybszy. Świetną zabawą dla noworodka jest zabawa w turlanie. Trzymiesięczny bobas jest w stanie czasem przewrócić się z plecków na bok , możesz więc trzymając jego ciałko delikatnie go w tym wspierać, dzięki temu szybciej się tego nauczy.

Pamiętajcie aby wszystkie zabawy wykonywać delikatnie, spokojnie i cierpliwie.