Przytulanki dla dzidziusiów

miś przytulak

Przyjdzie taki dzień w życiu Twojego maluszka, że w jego najbliższym otoczeniu pojawi się jakiś miś-przytulak. Oczywiście oprócz tego, że przytulanka musi być słodziutka, milusia i mięciutka, powinna być również bezpieczna, na co więc warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by nie kłaść takiego słodkiego zwierzaka w łóżeczku, może to doprowadzić do uduszenia maluszka. Maskotka powinna nadawać się do prania, takie oznaczenie powinno znajdować się na metce. Dzięki temu pozbędziesz się zbierających się na materiale zarazków. Wszystkie dodatkowe elementy, takie jak oczka, nosek nie powinny być wykonane z żadnych guziczków, koralików itp. mały bobas może je urwać i połknąć. Jeśli zwierzątko jest ubrane w jakieś ciuszki, koniecznie sprawdź czy tam właśnie nie umieszczono malutkich guziczków i ozdób które mogą stanowić zagrożenie.

Ogólnie warto sprawdzić czy zabawka jest solidnie wykonana. Szwy powinny być mocne, tak żeby bobas ich nie rozerwał dostając się przy okazji do wypychaczy, które mógłby połknąć. Bezpieczna maskotka nie powinna mieć żadnych drucików ani innych niebezpiecznych elementów w środku.

Jeśli zapamiętamy tych kilka podstawowych warunków zapewnimy swojemu maluszkowi słodziutkiego przyjaciela na wiele miesięcy, a może i lat.