Dresy, dżinsy a może legginsy

 

Na tak postawione pytanie rozwiązanie może stanowić jedna odpowiedź – to zależy dla kogo i na jaką okazję. Zazwyczaj rodzice nie zwracają dużej uwagi na spodenki dla niemowląt, ponieważ nie jest to najbardziej reprezentatywna część ubranek dla niemowląt. Spodenki jednak stanowią bardzo ważną część garderoby maluszka jeśli chodzi o jego wygodę i komfort. Ma to znaczenie u niemowlaków, które stawiają swoje pierwsze kroki, dopiero raczkują, a nawet dla tych najmniejszych, głównie leżących bobasów :)

dresy niemowlęce

dresy niemowlęce

Dresy niemowlęce

Są zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej popularne wśród maluszków. Charakteryzują się lekkością materiału, a także mają luźny krój, dzięki czemu niemowlę może swobodnie w nich machać nóżkami, nie czując nigdzie ucisku ani dyskomfortu. Dla raczkujących dzidziusiów warto wybierać spodenki dresowe z dodatkowym materiałem na kolanach, dzięki temu dresy niemowlęce nie przetrą się tak szybko.

dżinsy niemowlęce

dżinsy niemowlęce

Dżinsy

Wielu rodziców unika zakładania swojemu maluszkowi dżinsów obawiając się, że będzie się czuł niewygodnie. Nie do końca tak jest, to oczywiście zależy od tego czy wybierzemy odpowiedni rozmiar oraz odpowiedni typ dżinsów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to czy w pasie mamy dodatkową gumę pozwalająca na dobre dopasowanie, dzięki temu niemowlak nie będzie miał ściśniętego brzuszka. W dżinsach niemowlęcych znaczenie ma sam materiał. Spodenki wykonane z bawełny będą miękkie w dotyku i będą dużo bardziej elastyczne przy gwałtownych ruchach bobasa. Warto jednak pamiętać, że spodnie dżinsowe lepiej sprawdzą się podczas oficjalnych okazji, rodzinnych spotkań, czy spacerów, podczas domowych zabaw i figli lepiej niemowlaka przebrać.

legginsy niemowlęce

legginsy niemowlęce

Legginsy

Powszechnie uważa się, że przygotowane są bardziej dla dziewczynek, jednak to bardziej stereotypy łączone z odzieżą dla dorosłych. W legginsach świetnie będzie się czuła zarówno dziewczynka, jak i chłopiec. Są to zdecydowanie najbardziej uniwersalny typ spodenek ze wszystkich opisanych wyżej. Legginsy niemowlęce powinny być obcisłe i dopasowane do ciała, oczywiście nie za bardzo. Są wygodne i świetnie sprawdzą się zarówno na długich spacerach jak i w domu podczas zabawy, a także snu. Pamiętajmy, że zazwyczaj są wykonane z dość cienkiego materiału dlatego można je ubierać podczas cieplejszych dni, ale również na zimowe spacery jako pierwsza warstwa. Idealnie będą pasowały pod dresy czy ciepły kombinezon podczas niższych temperatur.

 

Bez względu na to, jaki typ spodni wybieramy dla swojego bobasa, zawsze zwracajmy uwagę by posiadały elastyczny pas (wszyta gumka lub sznureczki) oraz posiadały dobrze dopasowany krój. To zapewni maluszkowi komfort użytkowania i dobry humor na cały dzień :)